Született szállodások

Annyi érdekes dolog történik minden nap egy szállodában... hát még négyben! Mostantól megpróbáljuk a legjobb sztorikat - a múltból és jelenből - összeszedni, hiszen az élet a legjobb regényíró...

Hirdetés

Utolsó kommentek

Ez nekünk kínai - folytatás

2010.06.02. 09:30 - Anett - Danubius Health Spa Resort Bük

Címkék: emelet bükfürdő szimbólum turisták danubius hotel wellness szálloda kínai csoport szobaszámok négyes szám kínai névjegykártya


Megosztás: 
Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add az RSS olvasódhoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez Add a Startlaphoz

Tegnapelőtt jól itthagytam az olvasókat, mert éppen három perc alatt meg kellett volna tanulnom kínaiul (bár mint tudjuk, a szállodások számára nincs lehetetlen…) :). A busz és az idegenvezető elviharzott és itthagyott minket a huszonöt kedves, kínai üzletemberrel, tolmács nélkül.

Az első dolgunk természetesen a szobák kiosztása volt, hisz a jó vendég a boldog vendég. A boldog vendég pedig az, aki a fárasztó út után le tud huppanni saját szobájában az ágyára. Ezzel általában mindig a problémák 80%-a meg is oldódik. A fennmaradó 20% pedig rendszerint az első vacsora után foszlik semmivé…

Az idegenvezető távozóban még az utaslistára firkantva kiosztotta a szobaszámokat, elő is vettük gyorsan a papírt, hogy a kulcsokat is kioszthassuk. Csakhogy a listán gyönyörűszép írásjelek virítottak, számunkra teljesen érthetetlenül. Ezért a recepcióhoz hívtuk a csoportot és megkértük, hogy mindenki válassza ki a saját kulcsát. Ez eddig rendben is lett volna, de Kata, a recepciós lány magához intett és megkérdezte, hogy képzeltük rögzíteni a számítógépbe a neveket, hiszen kínai írásjeleink nincsenek, viszont ezzel a tolmács megérkezéséig nem várhatunk. Az ilyen helyzetekben néha csak a szerencsére lehet számítani, a recepciós pult alatt éppen ekkor vettem észre a gyermeknapról hátramaradt kellékes dobozt, tele állatos kitűzőkkel. A probléma megoldódott, kézzel-lábbal elmagyaráztuk a kulcs átvételénél, hogy ezt a kitűzőt nálunk mindig hordani szokás, és gyorsan magunkra is kitűztünk egyet-egyet. Így lettek vendégeink Mr. Donald Kacsa, Mr. Pluto Kutya, Mr. Balu Kapitány és így tovább…

A vendégek távoztak szobáikba, mi pedig már elégedetten néztünk volna újabb feladatok után, amikoris egy emeletnyi kitűzős ismét megjelent a recepció előtt, és egyikük rémült arccal magyarázott valamit a szobaszámokra mutogatva. Közben a nyaka előtt többször elhúzta a kezét, amit rögtön megértettünk, és mindenféle, krimibe illő teóriát kezdtünk el gyártani, hogy mit találhattak a szobában. Felmentünk velük a negyedik emeletre és félve nyitottunk be a szobákba, de mindent rendben találtunk. Ugyanakkor Mr. Krokodil és a többiek még a liftből sem akarták kitenni a lábukat. Ekkor kezdtük kapisgálni, hogy valami misztikum van a dologban. Visszamentünk a recepcióra és amíg Laci, a pincér megmutatta az uraknak, hol dohányozhatnak időközben, a Wikipédia elé vágódtam és utánanéztem a 4-es szám jelentésének. Ekkor minden világossá vált. Annyira, hogy megtaláltam, hogy Távol-Keleten a szállodáknak még negyedik emeletük sincs, hiszen náluk a 4-es szám náluk szerencsétlenséget jelent.

Két perc alatt kicseréltük a szobákat egy német csoport szobáival, akiknek első dolguk amúgyis az étterem volt, későbbre hagyták a berendezkedést. A kulcsok átadásakor valóban megbizonyosodhattunk arról, hogy sikerült megértenünk a problémát, ugyanis kínai vendégeink hosszas hálálkodásba kezdtek, különösen Mr. Tapír, aki sejtelmesen kezet fogott velem, és egy teleírt névjegykártyát is átnyújtott. Ekkor még nem is sejtettem, hogy ez milyen további kalandok forrása lesz majd. De erről majd legközelebb írok…

A bejegyzés trackback címe:

https://szuletettszallodasok.blog.hu/api/trackback/id/tr862050088

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Ailaoshi · http://miraculousmandarin.weebly.com/ 2010.06.04. 05:39:00

A négyes szám konkrétan a "halál" szóval homoním, ezért nem szeretik, ottani szállodákban nincs is negyedik emelet éppen ezért.
Ja igen, és csak kukacoskodásnak: nem írásjel (mert az a pont meg a vessző) hanem írásjegy. Bocsánat, ez a vesszőparipám:)

kmaker 2010.06.09. 12:11:11

Én sok évvel ezelőtt londinerként dolgoztam Budapesten az egyik szintén Danubius-os szállodában.Egyszer találtam egy halott vendéget a 344-es szobában. Utána,ha abban a szobában japán vendégek laktak,mindig azt gondoltam magamban,mi lenne a reakciójuk,ha megtudnák,hogy mi történt pont abban a szobában.

lola6 2010.06.09. 12:34:42

@kmaker: hát ez durva lehetett....te állapítottad meg a halált? tényleg ilyenkor mit csinál egy szálloda? gondolom próbálják full diszkréten elszállítani a szegény pácienst...


süti beállítások módosítása